Záběhlický zámek se otevře pouze pro Trojmezí (jen tento víkend)

zabehlicky zamekV Záběhlickém zámku na Praze 10 bude tuto sobotu 2.10.2010 ve 14,00 hod. slavnostně uvedena informační výstava „Pražské Trojmezí – zeleň nebo beton?“, která informuje o možné developerské zástavbě v jeho těsné blízkosti. 
Srdečně zveme všechny Pražany z okolí Trojmezí.  Výstava na nádvoří zámku bude přístupná pouze 2. – 3.10.2010 (8,00-17,00hod.) 

  „Nádvoří Záběhlického zámku se po několika desetiletích otevře veřejnosti právě při příležitosti slavnostního představení informační výstavy „Pražské Trojmezí – zeleň nebo beton“, řekla tisková mluvčí Koalice OS Trojmezí Renata Chmelová. „Srdečně zveme všechny Pražany z celého okolí Trojmezí. Budou mít jedinečnou příležitost prohlédnout si nádvoří Záběhlického zámku, který není běžně přístupný veřejnosti a mohou se osobně seznámit s představiteli Koalice občanských sdružení Trojmezí“, dodala Chmelová.
 Na slavnostním zahájení výstavy budou přítomni i autoři urbanistické studie území Trojmezí, jejíž vypracování iniciovali sami Pražané, žijící v okolí Trojmezí.
„Toto území má velký rekreační potenciál a nabízí různé možnosti pro volnočasové využití obyvatel přilehlých sídlišť. Podle nás by bylo zásadní chybou jej zastavět. Po roce činnosti Komise pro optimalizaci území Trojmezí, vedenou bývalým radním Langmajerem, nám opět byla předložena upravená developerská studie. Ta počítá se zastavěním celého území Přírodního parku Hostivař-Záběhlice. Rozhodli jsme se proto předložit Magistrátu vlastní návrh“, řekl Zdeněk Edlman, spoluautor urbanistické studie a člen Koalice OS Trojmezí. „Naší studií chceme rozpoutat odbornou diskusi, jak se zodpovědně postavit k řešení tohoto území“, dodal Edlman.
 Tuto výstavu za pouhých 13 dní již vidělo více než 7.000 Pražanů.
Informace o Záběhlickém zámku:  http://www.zabehlicky-zamek.cz/fotogalerie

3 thoughts on “Záběhlický zámek se otevře pouze pro Trojmezí (jen tento víkend)

 • 3. 10. 2010 at 7:24
  Permalink

  Docela by mě zajímalo, proč je Záběhlický zámek několik desetiletí uzavřený a nepřístupný veřejnosti a otevřel se na dva dny právě za tímto účelem – nejde také o soukromý záměr a nesvětí náhodou účel prostředky? A pokud jsem viděl pana senátora Štětinu – co za šest let svého senátorování udělal pro Prahu 10 a zelené trojmezí? Slyším o něm až poslední rok, kdy se zřejmě potřebuje zviditelnit a být zase šest let senátorem. Za všechny slušné reakce děkuji.

  • 3. 10. 2010 at 10:01
   Permalink

   Krásný den,
   děkuji za Váš zájem. Záběhlický zámek se otevřel proto, že majitel zámku je starousedlík a náš příznivec. Předpokládám, že jeho motivací bylo, že chce zachovat údolí Botiče nezastavěné. O žádné jiné motivaci nevím.Senátor Štětina byl na akci jako normální návštěvník, nejsme nijak spojeni s žádnou politickou stranou. Takže by bylo asi nejlepší Vaše dotazy adresovat přímo jemu. Jeho odpovědi pak prosím zveřejněte u tohoto článku. S pozdravy

   • 3. 10. 2010 at 20:49
    Permalink

    Myslím, že byste měl být rád, že se vůbec nějaký politik o Trojemí zajímá. Pan Štětina přišel na pozvání jako ostatní obyvatelé Prahy 10, bydlí odtud nedaleko. Občanské sdružení Trojmezí dlouhodobě podporuje a rozhodně je pro zachování zeleně na tomto území. K jeho působení v Senátu – Pana Štětinu během těch šesti let navštívily desítky obyvatel Prahy 10, kterým pomáhal řešit jejich kauzy. Tuto ombudsmanskou činnost vykonával vůči komukoliv, kdo se na něj s důvěrou obrátil. Nerozlišoval mezi svým voličem a obyvatelem odjinud. Pana Štětinu houfně navštěvovali lidé z celé republiky, každého pozorně vyslechl, každému se snažil pomoci. Neváhal jet třeba přes celou republiku, aby někomu pomohl.Jeho nasazení bylo vskutku obdivuhodné a doufám, že bude i i nadále.

Comments are closed.