Praha uvažuje o koupi Trojmezí, chce tu zachovat městský park

trojmezi4Magistrát prý hledá  peníze na výkup pozemků v Trojmezí. A co majitelé pozemků, chtějí je opravdu prodat? To zatím nevíme, stále čekáme, až primátor určí termín schůzky se zástupci Koalice o.s. Trojmezí…
 26.9.2011 / idnes
Praha se chce pokusit zachránit Trojmezí. Má zájem o to, aby přírodní památka rozprostírající se na pozemcích mezi městskými částmi Praha 10, 11 a 15 zůstala městským parkem. Chystá se proto dohodnout s majiteli těchto parcel, aby je s radnicí vyměnili za jiné, případně je prodali.
Město v současnosti nemá peníze na to, aby vykoupilo všechny parcely najednou. Podle pražské radní Aleksandry Udženije by na to byla potřeba asi miliarda korun. Magistrát chce však pozemky skupovat postupně. „Pokud začneme jednat s majiteli, tak bychom určitě byli schopní vyčlenit peníze z rozpočtu na příští rok,“ řekla Udženija.
Jakou konkrétní částku by na obchod mohl magistrát v příštím roce uvolnit, však neuvedla. Zatím považuje takové odhady za předčasné. Záleží prý na výsledku jednání. K prvnímu setkání by mělo dojít už příští týden.
Trojmezí je v podstatě sad. Lidé z okolí ho využívají pro procházky, venčení psů nebo k projížďkám na kole. Část majitelů zde chtěla stavět bytové domy, proti tomu se však postavila veřejnost a následně i magistrát. V budoucnu by tu mohl být park se sportovišti a akvaparkem.
Zdroj: http://praha.idnes.cz/praha-uvazuje-o-koupi-trojmezi-chce-tu-zachovat-mestsky-park-pt0-/praha-zpravy.aspx?c=A110924_1657474_praha-zpravy_sfo

13 thoughts on “Praha uvažuje o koupi Trojmezí, chce tu zachovat městský park

 • 27. 9. 2011 at 9:51
  Permalink

  Trojmezí není „v podstatě sad“, jak se píše v článku… to víme všichni, kdo tam žijeme. Koalice o. s. Trojmezí plánuje pozvat zástupce magistrátu do Trojmezí na procházku, aby měli představu o jaké území jde. Třeba se přidají i majitelé pozemků…

 • 27. 9. 2011 at 16:12
  Permalink

  Sportoviště, akvapark = silnice, parkoviště, hospoda ……….konec přírody a všeho živého, které tam teď je.

  • 27. 9. 2011 at 16:26
   Permalink

   Akvapark prosím ne.

   • 30. 9. 2011 at 0:24
    Permalink

    Akvapark (spíše sportoviště s bazénem) je už rozjetý na okraji Trojmezí (podél ulice Mírového hnutí). Kdo je z Prahy 11, tak viděl bilboardy ODS, které ho slibují. Udělali se jen zemní práce a konec…. Teď snad došlo k redukci projektu (slíbeného občanům před volbami) a mělo by se začít budovat. Uvidíme….

 • 27. 9. 2011 at 21:11
  Permalink

  Sportovních areálů ,akvaparků a hospod je všude snad už nějak moc ,to je z bláta do louže a zbytečně vyhozené peníze, zachovejte alespoň někde přírodu !!!

 • 28. 9. 2011 at 11:49
  Permalink

  Co je to za kravinu ten akvapark.Vždyť u retenček na Chodově se vše vykácelo kvůli koupališti a ještě se tam ani nehráblo a v Čestlicích je akvapark.Kdo zase tuhle blbost vymyslel.Zase zničit přírodu a další zhovadilost,kterou všichni zaplatíme.To už snad není možný!!!!!!

 • 28. 9. 2011 at 12:32
  Permalink

  Miliarda je hodně, tolik nemám. Ale mohla bych na výkup pozemků určitou částkou přispět, bylo by to možné?

  • 30. 9. 2011 at 0:28
   Permalink

   Společný výkup pozemků z pohledu veřejného zájmu zákon umožňuje. Ale zatím tuto variantu považujeme za předčasnou. I když máme již v šuplíku propočítáno, kolik by stál 1m2 / 1 občana, který s dalšími 15999 podepsal petici Za zelené Trojmezí.
   V New Yorku se tak vykupovaly pozemky pro Central park.

   • 30. 9. 2011 at 14:35
    Permalink

    A kolik by to asi tak stálo, zajímalo by mě to jen tak…?

 • 4. 1. 2012 at 15:19
  Permalink

  Dobrý den, váš web jsem našel celkem náhodou, ale díky za něj!
  Bydlím na Praze 10 a nedávno mě nadzvedla ze židle zpráva, že pražský magistrát chce pozemky v Trojmezí prodávat, i když Praha 10 je proti. Teď, když by spíš dávalo smysl je vykupovat? To je podle mě nehoráznost! Ví o tom Koalice Trojmezí, budete se snažit s tím něco udělat? Díky za informaci.
  Kdyžtak ta zpráva je zde: http://www.praha10.cz/novinky/articletype/articleview/articleid/1429.aspx
  Radek

  • 4. 1. 2012 at 15:52
   Permalink

   Dnes jsme byli za pražským radním pro územní plán Hudečkem zjišťovat o co jde. On sám nevěděl, ale máme slíbené informace. Monitorujeme to, pokusíme se zjistit kdo to prosazuje a proč a zarazíme to….

 • 31. 1. 2012 at 16:38
  Permalink

  Tak jsem si prošla slavné Trojmezí… skládky, zrezavělé cosi co dříve byly možná skleníky, jakási betonová plocha obehnaná plotem, pokácené stromy, party bezdomovců v různých příbytcích…
  Proč nemůže být někde jen uklizená bezpečná zelená plocha? Bez akvaparků a jiných nepotřebných atrakcí? Jen upravené cesty, volné trávníky, stromy….
  Proč tolik miliónů na zbudování parků (viz např. Malešický park)?
  Jestli se to povede zachránit, proč tu nemůže být klidný kousek přírody, který všichni potřebujeme?

Comments are closed.