Praha nechce na svém území novou čtvrť v lokalitě Trojmezí

magistrat1Jeden z největších chystaných developerských projektů na území hlavní města v dosud zelené části přírodního parku Hostivař jde zřejmě k ledu. Zástupci Útvaru rozvoje města dnes na veřejném projednání změny územního plánu řekli, že kvůli nadměrné zátěži na životní prostředí se změnou v této lokalitě zvané Trojmezí nesouhlasí. Magistrátu proto doporučili, aby změnu územního plánu zamítnul.

Český rozhlas / Petr Sehnoutka (psp), Jan Piroch /  18. 10. 2010 v 11.50
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/praha-nechce-na-svem-uzemi-novou-ctvrt-v-lokalite-trojmezi–798807
„Stavební rozvoj dle této změny ohrožuje biotopy výskytu zvláště chráněných živočichů a rostlin. Výstavba prakticky likviduje celoměstský systém zeleně v dané lokalitě. Trojmezí je ve smyslu evropské směrnice zařazeno mezi oblasti ticha a tato změna je s touto vyhláškou v zásadním rozporu,“ shrnul konkrétní věci, které mu na projektu vadí, posuzovatel vlivu na životní prostředí Jan Dřevíkovský.
Renata Chmelová z občanského sdružení, které tu bojuje za zachování zeleně, ale upozorňuje, že definitivně jasno bude až po jednání zastupitelstva:
„I tato negativní stanoviska vůbec nic neznamenají. Neznamenají veto změnám územního plánu. To je vždy politické rozhodnutí a pokud se najdou důvody, proč tyto důvody nebrat v potaz, tak samozřejmě tato změna územního plánu může být.“

One thought on “Praha nechce na svém území novou čtvrť v lokalitě Trojmezí

  • 20. 10. 2010 at 20:29
    Permalink

    Dobrá zpráva. Po veřejně učiněných slibech v předvolební televizní debatě bude v každém případě snažší brát odpovědné politiky za slovo (pro případ, že by se objevily náznaky ústupu developerům).

Comments are closed.