PPF by ráda zastavěla část Trojmezí

Skupina PPF vlastnící část pozemků v Trojmezí opět oživila debaty o zástavbě v této lokalitě, která leží z více než poloviny v chráněném přírodním parku. Přečtěte si více informací a komentář Koalice Trojmezí
trojmezi5
Seznam článků, které k tomuto záměru vyšly:
iHNed – původní článek z Hospodářských novin
iDNES – včetně videa
deník.cz
Seznam budeme  průběžně doplňovat!
Jaké je stanovisko Koalice Trojmezí?
Skoupit levně pozemky v chráněném území přírodního parku, nechat je zpustnout a pak navrhnout polovinu zastavět a na půlce vybudovat park. Tento způsob „českého developmentu“ je pro nás nepřijatelný! Jsme přesvědčeni, že zelené plochy ve městech by se nesměly zastavovat.

 • stávající územní plán neumožňuje jakoukoli novou zástavbu v Trojmezí
 • o snaze PPF obnovit snahy o zástavbu víme, měli jsme s jejich zástupci 3 jednání
 • o prázdninách i v září by se měla na pod patronací magistrátu sejít pracovní skupina za účasti majitelů pozemků a zástupců občanských sdružení, která má za cíl pokusit se dospět k dohodě o budoucnosti Trojmezí. Cílem developerů bude maximum zastavět, našim cílem je nezastavitelnost přírodního parku a takové změny majetkových poměrů, které by umožnily revitalizaci, rozvoj a údržbu ploch zeleně
 • PPF nás o záměru vyjít na veřejnost s jejich studií informovala. Vyjádřili jsme s tím svůj nesouhlas. Způsob posílání si záměrů přes média považujeme za nešťastný. (To že  jejich studie nám byla jednou promítnuta, ale odmítli nám cokoli z ní dát k prostudování, následně jí ale celou vypustí do médií snad ani nebudeme komentovat)
 • Veřejná prezentace názorů jednotlivých zájmových skupin podle nás povede jen k opětovné eskalaci problému ještě před tím, než začnou jednání na Magistrátu. Prezentovaná studie je pro nás tak nepřijatelná a články které k ní vznikly obsahují tolik zavádějících informací že budeme nuceni tento týden vydat tiskové prohlášení!

Vaše Koalice občanských sdružení Trojmezí

5 thoughts on “PPF by ráda zastavěla část Trojmezí

 • 28. 6. 2012 at 21:12
  Permalink

  Návrh PPF je nepřijatelný. Další zástavba, giga sportoviště (placené, s velkým parkovištěm)… Chceme park, zeleň, volný prostor. Už žádný další beton. Toho je všude kolem přemíra. Nicméně velice ambiciozní a bohatá skupina PPF bude určitě těžkým soupeřem. Držím nám všem palce.

 • 2. 7. 2012 at 10:15
  Permalink

  Nesouhlasím se zástavbou, proč namísto financí nezačne konečně fungovat rozum.

 • 20. 7. 2012 at 13:03
  Permalink

  Vážení spoluobčané hlavně nepodléhejte krásným obrázkům a prezentacím. Majitelům jde jen a pouze o změnu územního plánu, To je hlavní cíl této prezentace. A jakmile se toto podaří, mají vyhráno a už si budou dělat co chtěj a na občana nebudou brát žádný ohled! A na tyto krásný obrázky zapomeňme. Pak už půjde jen o to vytěžit z tohoto území co nejvíce peněz.

  • 20. 7. 2012 at 23:01
   Permalink

   Mohu se Vás Oto zeptat co byste dělal, kdyby Trojmezí jste v restituci po prarodičích dostal Vy? Bral ybste ohled na občany?

 • 20. 7. 2012 at 20:57
  Permalink

  Absolutně nesouhlasím se zástavbou Trojmezí a považuji to za plivnutí občanům do tváře a výsměch zákonům.

Comments are closed.