Politici slibují Praze zeleň, ale do teď ji jen betonovali!

Politici slibují Praze zeleň a přesto minulý čtvrtek vedení hl. města zveřejnilo koncept celoměstsky významné změny týkající se Trojmezí. Tento koncept vyšel z developerské studie, která počítá se zastavěním celého údolí Botiče, tedy i s likvidací přírodního parku. Více informací v přiložené tiskové zprávě.

„Jsme si vědomi, že problematika změn územního plánu je věc navýsost politická. Rozhodují o nich přece zastupitelé. Od vzniku Koalice jsme věnovali jednání s politiky velkou pozornost a celkový dojem z těchto schůzek, zvláště pak z jednání komise rady HMP k Trojmezí je ten, že se tato jednání vedou pouze naoko, aby se uchlácholila veřejnost. Vypadá to, že vše je už dopředu domluveno a my na jednáních jsme za loutky a maskoty“, řekl Jan Chvátal, autor Petice za zelené Trojmezí, kterou podepsalo 16tis. Pražanů.
To dokládá i aktuální včerejší vývoj, kdy stávající vedení hl. města zveřejnilo koncept celoměstsky významné změny týkající se Trojmezí. Tento koncept vyšel z developerské studie, která počítá se zastavěním celého údolí Botiče, tedy i s likvidací přírodního parku. Stalo se tak i přesto, že jsme proti této studii podali řadu námitek, podložených stanovisky odborníků“, dodal Jan Chvátal.
„V předvolebních kampaních většiny pražských politiků se objevují slogany ZELEŇ MÍSTO BETONU. Ale my už jim nevěříme, protože ti samí politici co teď slibují zeleň, Trojmezí zatím jen betonovali“, řekla tisková mluvčí Koalice OS Trojmezí Renata Chmelová.
„Nadcházející volby rozhodnou o budoucnosti tohoto území a proto jsme se rozhodli uspořádat putovní informační výstavu, aby měli Pražané informace o připravovaných změnách v jejich okolí a mohli se i podle toho rozhodnout, koho budou volit“, dodala Renata Chmelová.
Koalice občanských sdružení Trojmezí včera představila svoji informační výstavu „Pražské Trojmezí – zeleň nebo beton?“ Ta v širších vazbách informuje o tomto území, popisuje jeho současný stav a hodnoty. Hlavně však představuje i vlastní urbanistické řešení, které připravili občané za pomoci odborníků.

6 thoughts on “Politici slibují Praze zeleň, ale do teď ji jen betonovali!

 • 22. 9. 2010 at 10:21
  Permalink

  Mé rozhodování, koho volit v komunálních volbách, značně ovlivnil nápad SZ v Praze 10 nominovat do paralelně probíhajících senátních voleb MUDr. Stříteskou, která byla až do letošního roku aktivní členkou ODS. Marně pátrám po tom, proč tak SZ učinila a co převratného vlastně MUDr. Stříteská vykonala, že si zasloužila být kandidátkou za stranu, která by podle všeho měla proti řádění ODS v Praze 10 protestovat… Zachraňuje snad paní doktorka Trojmezí?

  • 22. 9. 2010 at 13:13
   Permalink

   Ano, pane Ottomanský. Paní doktorka Stříteská podporuje program SZ v ochraně životního prostředí. A je to právě Strana zelených, která jako jediná hlasovala proti plánům zastavět Trojmezí a aktivně pomáhala občanským sdružením v boji za záchranu nejen Trojmezí. Více na http://www.zelenadesitka.cz

 • 23. 9. 2010 at 11:42
  Permalink

  Obávám se, že nebude koho volit protože síla peněz zmámí každého a trojmezí je o hodně penězích na úplatky. Kdysi jsem mluvil s p.Richterem a nestačil jsem se divit jak mluvil otevřeně o korupci. Podle mne není v této prohnilé a zkorumpované zemi způsob jak se z toho dostat. Jedině jít tvrdě po všech zkorumpovaných politicích a úřednících, zavřít je, zabavit majetek. Něco jako čest a poctivost u nich očekávat nemůžeme.

 • 30. 9. 2010 at 13:35
  Permalink

  Rozhodně jsem pro zachování zeleně jak jsem vyjádřil i podpisem petice. Nesmíme budoucím generacím zanechat zde jen betonovou džungli.

Comments are closed.