O nás

Máte zájem dostávat nejaktuálnější informace o dění ve Vašem Trojmezí? Stačí se zazegistrovat na našem webu a budou Vám automaticky chodit ty nejaktálnějčí informace od nás.
Rychlé zprávy a naše komentáře naleznete na naší facebookové stránce zde. Staňte se našimi fanoušky!
Máte otázky ohledně Trojmezí a nenašli jste na ně odpovědi? Neváhejte a kontaktujte nás na
KONTAKT PRO MÉDIA
Renata Chmelová, tisková mluvčí Koalice o. s. Trojmezí

tel: 724 022 964

Podporují nás

osf_praha_cz logo_1 cee_trust_logo1 logo-tm-fond_m

Koalice občanských sdružení Trojmezí vznikla jako reakce na usnesení č. 157 MČ Praha 10 ze dne 25.2.2009 „Podnět městské části Praha 10 na změnu Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy Trojmezí“, na jehož základě bylo území Trojmezí zařazeno do „Seznamu celoměstsky významných změn Územního plánu sídelního útvaru hl.m.Prahy, pořizovaných v samostatném režimu pořizování“, kterou zastupitelé Magistrátu hl.m.Prahy odsouhlasili 26.3.2009.

Občanská sdružení chtějí v nově založené koalici společně navázat na vlnu zájmu o tuto kauzu, kterou vyvolala petice „Za zelené Trojmezí“, která vznikla právě jako reakce na podnět MČ Prahy 10 k pořízení změny územního plánu na tuto lokalitu.

Záměr zastavět většinu tohoto území zvedl obrovskou vlnu nesouhlasu místních lidí. Petici během 11 dní podepsalo 13 tisíc občanů, ještě další asi tři tisícovky petici podpořily elektronicky.

Členem této koalice je v současné době 8 občanských sdruženích nebo sdružení vlastníků, která zastupují občany v těchto městských částech:

  • Praha 10 – Záběhlice
  • Praha 11 – Chodovec, Kulatý Chodovec, Chodov
  • Praha 15 – Hostivař
  • Praha 4 – Spořilov

Dalšími členy  koalice jsou různé přírodovědné spolky a sdružení a v neposlední řadě i Zástupce Petičního výboru zelené Trojmezí.

Zástupci zakládajících občanských sdružení se shodli na tom, že chtějí systematicky usilovat o zachování a další rozvoj rekreační funkce a kvalitního přírodního prostředí v lokalitě Trojmezí. Je to jedno z posledních velkých nezastavěných území v Praze a je zde cítit enormní tlak developerů na zástavbu lokality. Všichni účastníci společného jednání koalice se shodli, že „cílem všech radních MČ a Magistrátu by však mělo být, že změnu funkce území ze zeleně na zastavitelnou plochu nepodpoří“.

Koalice Trojmezí bude postupovat koordinovaně v jednáních s dotčenými MČ Prahy 10, 11 i 15 a zároveň i vůči Magistrátu hl.m.Prahy a její nově ustanovené Komisi pro Trojmezí, kde máme radním Langmajerem přislíbenu účast.

Zakládající organizace Koalice občanských sdružení Trojmezí:

Petiční výbor Zelené Trojmezí
OS Přátelé Botiče
Bytové družstvo Kulatý Chodovec
OS Záběhlic
Sdružení vlastníků BJ a BD v ul. Klapálkova
OS TROJMEZÍ Chodovec, Hostivař, Záběhlice

Výroční zprávy o činnosti OS TROJMEZÍ Chodovec, Hostivař, Záběhlice naleznete zde:

Výroční zpráva za rok 2011

Výroční zpráva za rok 2010
Výroční zpráva za rok 2009