„Má to cenu!“ vzkazuje všem Koalice Trojmezí. Politici nám slíbili zelené Trojmezí.

 DNES JSME VYDALI  TUTO TISKOVOU ZPRÁVU: ods-p11-slibuje-park-v-trojmeza
„Má to cenu!“ vzkazuje všem občanům, Koalice občanských sdružení Trojmezí. Politici napříč celého spektra na základě tlaku veřejnosti před volbami slíbili, že v pražském Trojmezí zůstane zeleň a že bude dále rozvíjena ve prospěch Pražanů jako plocha pro přírodu, oddych, relaxaci a sport.

 Koalice občanských sdružení Trojmezí uspěla se svou měsíc trvající informační kampaní „Pražské Trojmezí – zeleň nebo beton?“. Její součástí byla informační výstava, debaty s politiky na třech městských částech a medializace tématu. Výstavu vidělo více než 10.000 Pražanů, tří debat za účasti kandidátů do zastupitelstev, občanských sdružení ale i vlastníků pozemků okolo 350 občanů.
„I když již přes rok probíhá změna územního plánu ve prospěch zástavby v oblasti Trojmezí, dosáhli jsme před volbami shody všech politických stran. Změna územního plánu se zastaví, Trojmezí zůstane zelené. „, řekla tisková mluvčí Koalice OS Trojmezí Renata Chmelová.
 Kandidát na primátora za ODS Bohuslav Svoboda v úterním předvolebním speciálu Otázek Václava Moravce slíbil, že pokud bude jediný metr Trojmezí zastavěn odstoupí z primátorského křesla. Mluvčí Koalice občanských sdružení Renata Chmelová dodává: „Prohlášení pana Svobody nás velice překvapilo. Vítáme, že ODS chce vyslyšet názor šestnácti tisíc Pražanů a nebude již nadále prosazovat zástavbu přírodního parku. Uvidíme, zda i po volbách bude mít pan Svoboda v ODS tak silný mandát, aby před spolustraníky prosadil svůj názor o zeleném Trojmezí.“
  „I když všichni politici slíbili, že Trojmezí bude zelené, stále se ještě projednává změna územního plánu. V té je většina území Trojmezí určena k zástavbě. Právě o této změně budou hlasovat politici vzešlí z komunálních voleb. Práce Koalice Trojmezí bude nyní spočívat v dohledu nad tím, aby politici splnili své předvolební sliby.“, upozorňuje Jan Chvátal z Koalice Trojmezí.
„Byli bychom také rádi, kdyby se nová politická reprezentace města a městských částí rozhodla spolupracovat s našimi sdruženími při jednáních o budoucnosti Trojmezí. Jsme připraveni poskytnout naše zkušenosti, odborné zázemí a zpracované studie“, doplňuje Chvátal. ods-proti-zastavba-taeaaovky
  Jaké jsou plusy a mínusy politických stran v rámci jejich příslibu zeleného Trojmezí podle Koalice občanských sdružení Trojmezí? 

ČSSD
 • + Zastupitelé ČSSD na magistrátu vždy hlasovali proti pořízení změny územního plánu v Trojmezí
 • – ČSSD měla jednoho zastupitele (pan Poche) vkomisi rady kTrojmezí, ten ale neudělal nic proti zástavbě
 • – Zástupce ČSSD vradě městské části Prahy 10 (pan Weinert) hlasoval pro pořízení změny
HPP 11
 • + Hnutí pro Prahu 11 vzniklo zobčanských sdružení, řešících podobné kauzy jako Trojmezí

 

KSČM
 • – Někteří zastupitelé KSČM na magistrátu hlasovali pro pořízení změny
ODS
 • + ODS nakonec ustoupila veřejnému a odbornému tlaku a slíbila zastavit změnu starého územního plánu (zástavbu)
 • – Není jasné, jak se tento názor odrazí ve stanoviscích ODS na městských částech (zvláště na Praze 10, jejíž zástupci nepřišli na debatu a kteří změnu územního plánu vyvolali)
 • – Není jasné, zda tento názor bude platit i po volbách
 • – Zastupitelé ODS na magistrátu dosud pořízení změny ÚP prosazovali
 SZ+SNK ED
 • + Strana Zelených byla první stranou, která se na lokální úrovni začala již vroce 2007 zabývat záchranou Trojmezí
 • + Zastupitelé SZ a ED vždy hlasovali proti pořízení změny územního plánu v Trojmezí

 

 TOP 09        Nová politická strana
 VV       Nová politická strana 

 
KOMPLETNÍ ZÁZNAM VŠECH DEBAT OBČANů S POLITIKY NALEZNETE ZDE:
 S kandidáty do zastupitelstva Prahy 11:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=47C29BE1600E3629
 S kandidáty do zastupitelstva Prahy 15:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=5A37E294004D01FA
 S kandidáty do zastupitelstva Prahy 10:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=86412A18E983613D

3 thoughts on “„Má to cenu!“ vzkazuje všem Koalice Trojmezí. Politici nám slíbili zelené Trojmezí.

 • 11. 10. 2010 at 14:29
  Permalink

  Jen aby pak nenastal problém,jak vlastně to tam má vypadat. Myslím, že si mnozí politici neuvědomují,že tam opravdu nemohou být sportovní zařízení.Je to přírodní park.Proto je tam slovo přírodní a ne umělý a učesaný jako je městský park.

  • 11. 10. 2010 at 16:35
   Permalink

   Také se obávám řečí o parku, u ODS to znamená jen záměnu stavební lobby za lobby zahradnických firem, dovedete si představit sumy, které by šly na budování „parku“? A tyto firmy jsou dlouhodobě napojené na ODSácké radnice.

Comments are closed.