Jarní úklid Trojmezí v sobotu 8. 4. 2017

Duben 3, 2017 v rubrice Aktuality, Trojmezí: zeleň nebo beton? napsal: Jchvatal

Jarní úklid Trojmezí v sobotu 8. 4. 2017

Srdečně Vás zveme na tradiční úklid lokality Trojmezí, který proběhne v sobotu 8. 4. 2017 od 14 do 16h. Následně vás zveme od 16,30 k ohni na Toulcův dvůr na pivo a buřty. Tam také opět vypustíme zachráněné netopýry.

uklid

Celý Článek »

Pozvánka na jarní úklid Trojmezí 16.4.2016

Duben 7, 2016 v rubrice Aktuality, Trojmezí: zeleň nebo beton? napsal: Renata Chmelová

Pozvánka na jarní úklid Trojmezí 16.4.2016

2016uklid

Srdečně zveme všechny naše sousedy na tradiční jarní úklid lokality Trojmezí v sobotu 16. dubna 2016 od 14,00 do 16,30 hod. I když Magistrát delší dobu k řešení Trojmezí mlčí, my zde žijeme a není nám lhostejné, jak vypadá naše město. Zaměříme se na úklid přístupových cest a ploch. Společně pak posedíme u ohně v areálu Toulcova dvora, kde budou připraveny pro všechny účastníky buřtíky a pivko.
Záchranné centrum ZO ČSOP Nyctalus přiveze zachráněné netopýry, kteří u nich přezimovali a seznámí nás se svojí prací.
Přijďte i Vy na společné setkání lidí, kterým není lhostejné okolí svého bydliště.

Celý Článek »

Sousedská slavnost TROJMEZÍ: 19/9/2015

Září 11, 2015 v rubrice Aktuality napsal: Renata Chmelová

Sousedská slavnost TROJMEZÍ: 19/9/2015

Nevařte v sobotu 19. 9. 2015 oběd a pojďte s námi grilovat na sousedskou pouliční slavnost Trojmezí v rámci celopražského festivalu Zažij město jinak. Přijďte se nás zeptat,  jak to vypadá s  přípravou metropolitního územního plánu v lokalitě Trojmezí.dsc_21191
Přidat média Celý Článek »

Jarní úklid Trojmezí 2015

Duben 7, 2015 v rubrice Aktuality, Trojmezí: zeleň nebo beton? napsal: Renata Chmelová

Jarní úklid Trojmezí 2015

dsc_7726Díky všem, kdo letos pomáhali. Je to vidět! Sešlo se nás přes 160 dobrovolníků z Prahy 10, 11, 15 a 4 a uklidili se 3 velkoobjemové kontejnery odpadků z okolí Trojmezí. Zachránění netopýři už létájí nad Trojmezím.

Celý Článek »

Trojmezí: město a sad

Listopad 28, 2014 v rubrice Aktuality, Trojmezí: zeleň nebo beton? napsal: Renata Chmelová

Trojmezí: město a sad

Srdečně Vás zveme na prezentaci projektů a následnou diskuzi se studenty Fakulty Architektury ČVUT 4.12.2014 | 17.30  | Toulcův dvůr.

Celý Článek »

Vzpomínka na sousedskou slavnost TROJMEZÍ, podzim 2014: foto/video

Listopad 28, 2014 v rubrice Aktuality napsal: Redakce

Vzpomínka na sousedskou slavnost TROJMEZÍ, podzim 2014: foto/video

Letos si s námi hŕálo počasí: ale ani dvě průtrže nás nevyhnaly domů. Nová lokalita u Záběhlického zámku se osvědčila!  Gril jel na plno, sešlo se spoustu nových sousedů včetně záběhlických rodáků. Úžasné divadlo pro děti. Konečně možnost vidět Záběhlický zámek zevnitř. Turnaj ve florbalu. Strašnické divadlo na živo mezi námi. Spousty domácích dobrot a na ohni uvařený kotlíkový guláš! A samozřejmně informace o stavu územního plánu v Trojmezí.

Celý Článek »

Sousedská slavnost Trojmezí: letos před Záběhlickým zámkem

Září 10, 2014 v rubrice Aktuality napsal: Renata Chmelová

Sousedská slavnost Trojmezí: letos před Záběhlickým zámkem

clipboard02Nevařte v sobotu 20. 9. 2014 oběd a pojďte s námi grilovat na sousedskou pouliční slavnost Trojmezí v rámci celopražského festivalu Zažij město jinak. Přijďte se nás zeptat,jak to vypadá s  opět podanými změnami územního plánu v Trojmezí.

  Celý Článek »

Jarní úklid Trojmezí: Spousta práce a je to vidět!

Duben 7, 2014 v rubrice Aktuality napsal: Redakce

Jarní úklid Trojmezí: Spousta práce a je to vidět!

Letos byli organizátoři úklidu Trojmezí skutečně překvapeni. Za 2 hodiny se uklidilo tolik odpadků (hlavně v Záběhlicích), že se nevešly do přistavených kontejnerů a tak se uklízelo déle než bylo plánováno. Díky všem, kdo pomohli.  30 netopýrů, které jsme společně vypustili, si už zabydlilo novou netopýří budku v Hostivaři u Botiče.

Celý Článek »

Jarní úklid Trojmezí sobota 29. 3. 2014

Březen 21, 2014 v rubrice Aktuality napsal: Redakce

Jarní úklid Trojmezí sobota 29. 3. 2014

Srdečně zveme všechny naše sousedy na tradiční jarní úklid lokality Trojmezí v sobotu 29. 3. 2014 od 14,00 do 16,30 hod. I když Magistrát delší dobu k řešení Trojmezí mlčí, my zde žijeme a není nám lhostejné, jak vypadá naše město. Zaměříme se na úklid přístupových cest a ploch. Společně pak posedíme u ohně v areálu Toulcova dvora, kde budou připraveny pro všechny účastníky buřtíky a pivko.
Záchranné centrum ZO ČSOP Nyctalus přiveze zachráněné netopýry, kteří u nich přezimovali a které pak společně vypustíme do Trojmezí.
Přijďte i Vy na společné setkáni lidí, kterým není lhostejné okolí svého bydliště. 

Celý Článek »

Co bude s Trojmezím? Magistrát již půl roku mlčí.

Únor 28, 2014 v rubrice Aktuality napsal: Redakce

Co bude s Trojmezím? Magistrát již půl roku mlčí.

V sobotu meandrybotice29. 3. 2014 od 14h. plánujeme tradiční úklid Trojmezí, ale zatím nevíme, jaké nové informace vám sdělíme. Primátor Hudeček už půl roku o Trojmezí mlčí. Na naše výzvy nikdo z magisrátu nereaguje. Víme, že PPF podala návrh na změnu ÚP, ale zatím se neprojednávala. 

Rok 2014 je volebním rokem a snad nemusíme zdůrazňovat, že nepolevíme a sliby politiků o zeleni v Trojmezí budeme nadále připomínat.

Novoroční přání jsme nestihli. Jako náhradu doporučujeme fotogalerii z Trojmezí Richarda Hodonického.

Těšíme se na všechny na našem tradičním jarním úklidu s ohněm na Toulcově dvoře a vypouštěním netopýrů, pokud bude teplo.

Vaše Koalice občanských sdružení Trojmezí

Nejnovější dění v Trojmezí sledujete na Facebooku:
Můžete nám poslat dárcovskou SMS: DMS TROJMEZI (1 sms) nebo ještě lépe DMS ROK TROJMEZI (12 sms / rok) na číslo 87 777
DĚKUJEME ZA VÁŠ DAR! Cena jedné SMS je 30,-Kč z toho 28,50 Kč pro ochranu zeleně v Trojmezí.

Vážený pane primátore Hudečku,

na základě Vašeho podnětu, aby se lokalita Trojmezí stabilizovala, jste inicioval v květnu 2012 vznik magistrátní pracovní skupiny Trojmezí, jejímž cílem bylo nalezení dohody všech zájmových skupin o budoucí podobě tohoto území, která by byla právně ukotvena v podobě regulačního plánu. Zároveň jste deklaroval, že pokud k této dohodě nedojde, nebude nadále možná žádná změna ÚP v této lokalitě.

Téměř 1 rok jsme intenzivně jednali jako zástupci veřejnosti se všemi zájmovými skupinami v lokalitě Trojmezí pod vedením magistrátní společnosti Rozvojové projekty Praha, kterou jste pověřil mediačním dohledem nad hledáním vzájemné dohody. Průběh jednání a jeho výsledky jsme průběžně zveřejňovali na našem webu.

V dubnu 2013 jednání vyvrcholila tím, že prozatím k dohodě nedošlo a že jednání se obnoví v září 2013. I přes naše několikeré urgence vedoucího projektu magistrátní pracovní skupiny se tak nestalo a do dnešního dne jsme neobdrželi žádné oficiální stanovisko Magistrátu.

Mezi jednotlivými účastníky magistrátní pracovní skupiny stále trvají korektní vztahy, a proto nám vedení společnosti PPF předem oznámilo, že v současné době podávají Radě hl. m. Prahy návrh na změnu ÚP na svých pozemcích v lokalitě Trojmezí, právě z důvodu absence komunikace ze strany magistrátní pracovní skupiny.

Proto Vás žádáme o schůzku či o Vaše písemné vyjádření k našim otázkám:

1.) Bude dále pokračovat jednání k nalezení shody v lokalitě Trojmezí na platformě magistrátní pracovní skupiny?

2.) Jaké bude Vaše stanovisko, potažmo stanovisko celé Rady hl. m. Prahy k podanému návrhu společnosti PPF na změnu územního plánu v lokalitě Trojmezí, když k žádné dohodě zatím nedošlo?

Očekáváme Vaše vyjádření před tím, než Rada h. m. Prahy bude projednávat návrh změny ÚP v Trojmezí.

Srdečně z Trojmezí Vás zdraví

Renata Chmelová
koordinátorka Koalice o. s. Trojmezí
www.trojmezi.info

 

From: Renata Chmelová, Koalice TROJMEZÍ [mailto:renata.chmelova@trojmezi.info]
Sent: Friday, November 29, 2013 12:46 PM
To: ‘NÁM Hudeček Tomáš (ZHMP)’
Cc: Boháč Ondřej (MHMP); Jiri.Vavra@praha.eu; Jiri.Nouza@praha.eu; Vaclav.Novotny@praha.eu; Jiri.Parizek@praha.eu; Lukas.Manhart@praha.eu; Martin.Dlouhy@praha.eu; Jan.Vasicek@praha.eu; Eva.Vorlickova@praha.eu; Ludmila.Stvanova@praha.eu
Subject: Žádost o schůzku či písemné vyjádření k situaci v Trojmezí