Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Trojmezí bilance: 1 rok intenzivních jednání s vlastníky pozemků a 3 roky po volbách.

Koalice občanských sdružení Trojmezí má za sebou 1 rok trvající maraton jednání s vlastníky pozemků v Trojmezí pod mediací Magistrátu a za účasti Městských částí Prahy 10, 11 a 15. Co se téměř za rok opravdu intenzivních jednání dojednalo? A co Koalice Trojmezí připravila? V září uplynou 3 roky od slibů politiků, že v Trojmezí vybudují park a tak je čas na zhodnocení, co se událo. 

SHRNUTÍ 1 ROKU INTENZIVNÍCH JEDNÁNÍ S VLASTNÍKY POZEMKŮ V TROJMEZÍ

Od léta 2012 se schází pod patronací Magistrátu hl. m. Prahy pracovní skupina, jejímž cílem je najít shodu všech důležitých zájmových skupin o budoucnosti Trojmezí. Jedná se v rámci ČR o unikátní projekt zapojení obyvatel do rozhodování o podobě jejich okolí.

Podrobné informace o průběhu jednání s vlastníky pozemků naleznete v předchozích článcích.

Jaké jsou konkrétní závěry z těchto jednání?

 • Koalice o. s. Trojmezí podrobně připravila celý proces participace obyvatel na budoucí podobě lokality Trojmezí. Projednala ho s vlastníky pozemků a Magistrátem, kteří vyslovili zájem se ho účastnit a pokusit se tak dohodnout na společném řešení.jednana-rpp
 • Koalice o. s. Trojmezí zajistila na proces participace i částečné financování z nezávislých zdrojů nadací a fondů a personální obsazení realizačního týmu. Spolufinancování přislíbil i Magistrát.
 • První fáze participace obyvatel se měla spustit v dubnu t. r., ale podmínkou Koalice o. s. Trojmezí bylo, že vlastníci pozemků uzavřou mezi sebou dohodu, že souhlasí s tím, aby se v rámci tohoto procesu pohlíželo na lokalitu Trojmezí jako na jeden celek. Výsledné řešení Trojmezí podle nás musí vycházet z limitů tohoto území (ochrana přírody, doprava atd.) bez ohledu na to, kdo kde jaké pozemky vlastní. Dohodou vlastníci měli deklarovat vůli k následné případné vzájemné kompenzaci.
 • Nakonec se ukázalo se, že vytvoření takové dohody je velmi složité a vlastníci pozemků v Trojmezí si vyžádali více času.
 • Dohodu vlastníků pozemků vnímá Koalice o. s. Trojmezí jako záruku, že nebude narušena důvěra obyvatel, kteří se do procesu hledání budoucího řešení lokality Trojmezí zapojí a že existvp-trojmeza-rppuje reálná možnost nalezení řešení. Pro Koalici Trojmezí je i zárukou smysluplnosti investovaných finančních prostředků a lidských zdrojů, které jsou postaveny z většiny na dobrovolné práci.
  Proto Koalice o. s. Trojmezí odmítla bez této dohody uspořádat již připravená plánovací setkání s obyvateli v dubnu.
 • Všichni členové magistrátní pracovní skupiny se dohodli, že další společná jednání se obnoví v září. O vývoji situace Vás budeme nadále informovat.

 

 Přejeme všem našim sousedům krásné léto!

Posílejte nám své letní fotografie z Trojmezí na info@trojmezi.info. Všechny fotografy odměníme plackou Trojmezí a autoři 3 nejhezčích fotek obdrží naše designové triko.srna-v-trojmezi

První oceněný snímek jsme již vybrali!

Třeba inspiruje i Vás k letním procházkám Trojmezím s fotoaparátem.

autor: bboruvka, 18. 6. 2013.
Kolik srnek jste v Trojmezí viděli Vy?

 

Fotografie budeme uveřejňovat průběžně na Facebooku a odměny pak budou k vyzvednutí na sousedské slavnosti “Zažít Trojmezí jinak” v sobotu 21. 9. 2013, kam Vás srdečně všechny zveme. 
Můžete si zase s námi ugrilovat oběd, pro děti nová naučná stezka o vodě a spousty her, Strašnické divadlo, promítání, sousedský piknik a bazar. Přidejte se do našeho realizačního týmu!

Vaše Koalice o. s. Trojmezí

 Sledujte nejnovější prázdninové dění v Trojmezí na Facebooku.

One Response k “Trojmezí bilance: 1 rok intenzivních jednání s vlastníky pozemků a 3 roky po volbách.”

 1. Václav Lněnička

  10. Lis, 2013

  Dobrý den.

  Náledující odkaz ukazuje, že to s těmi městskými parky jde i v dnešní době:

  http://olomouc.idnes.cz/v-olomouci-zacala-vysadba-holickeho-lesa-ffc-/olomouc-zpravy.aspx?c=A131105_1996238_olomouc-zpravy_stk

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek