Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

TROJMEZÍ je viditelně čistější!

uklid-hromadna-fotkaDěkujeme všem za účast na letošním úklidu Trojmezí - sešlo se nás skoro 400 lidí, kterým není lhostejné, jak vypadá přírodní park Hostivař-Záběhlice. Uklidili jste více než 7 tun odpadků do 9 kontejnerů a zlikvidovali několik černých skládek!  Určitě se v těchto krásných dnech vydáváte na procházky Trojmezím a musíte to vidět. Podívejte se na fotky, jak se uklízelo a jak jsme si to užili i u opékání buřtů s našimi dětmi a při vypouštění zachráněných netopýrů rezavých zpět do Trojmezí.

Koalice občanských sdružení  Trojmezí organizuje veřejný úklid této chráněné lokality již třetím rokem, ale historie úklidů zde má ještě o něco delší tradici. Navazujeme tak na práci ochranářů z ČSOP i dalších organizací a doplňují nás i jednotliví občané, kteří se cíleně a dlouhodobě o Trojmezí starají.

“Zájem Pražanů o budoucnost chráněné lokality Trojmezí stále roste. Usuzujeme to z toho, že letos na jarní úklid přišlo opět více lidí - téměř 400. Přidali jsme další 4 kontejnery oproti loňsku (celkem 9) a přesto nebyl problém je během 3 hodin práce naplnit.” sděluje svoji spokojenost s úklidovou akcí Renata Chmelová, tisková mluvčí Koalice občanských sdružení Trojmezí.

FOTO Z ÚKLIDU V ZÁBĚHLICÍCH: http://trojmezi.rajce.idnes.cz/2013_UKLID_TROMEZI_Zabehlice%2C_Sporilov/

FOTO Z ÚKLIDU V HOSTIVAŘI: http://trojmezi.rajce.idnes.cz/2013_UKLID_TROMEZI_Hostivar/

FOTO Z ÚKLIDU Z KLAPÁLKOVÉ: http://trojmezi.rajce.idnes.cz/2013_UKLID_TROMEZI_Klapalkova%2C_Kulaty_Chodovec/

FOTO Z TÁBORÁKU  ÚČASTNÍKŮ ÚKLIDU: http://trojmezi.rajce.idnes.cz/2013_UKLID_TROMEZI_ohen_ucastniku_na_Toulcove_dvore/

FOTO Z VYPOUŠTĚNÍ ZACHRÁNĚNÝCH NETOPÝRů DO TROJMEZÍ: http://trojmezi.rajce.idnes.cz/2013_UKLID_TROMEZI_vypousteni_zachranenych_netopyru/

CO SE DĚJE OKOLO BUDOUCNOSTI TROJMEZÍ - shrnutí současné situace

  • Od léta 2012 se schází pod patronací magistrátu pracovní skupina, jejímž cílem je najít shodu všech důležitých zájmových skupin o budoucnosti Trojmezí.
  • Jedná se vrámci ČR o unikátní projekt. ˇ

Role Koalice o. s. Trojmezí v těchto jednáních:

  • Snažíme se dospět ktakové dohodě, která by bylatrvale udržitelná.
  • Naším cílem je veřejnosti přístupné a dobře spravované Trojmezí.
  • Hájíme zájmy veřejnosti (příroda, rekreace, doprava…).
  • Jednáme na odborné bázi (našimi spolupracovníky jsou urbanisté a řada dalších odborníků).
  • Zapojujeme veřejnost (proběhlo první setkání se zástupci různých komunit vokolí Trojmezí, navrhli jsme proces zapojení veřejnosti do hledání trvale udržitelné podoby).

V současné době jednáme s majoritními majiteli pozemků v Trojmezí o tom, zda jsou schopni začít jednání o budoucnosti lokality jako celku - tedy zda jsou schopni neklást si požadavky na zástavbu konkrétních pozemků. Tím by umožnili začátek námi navrženého procesu cíleného zapojování veřejnosti do hledání trvale udržitelné budoucnosti Trojmezí.

Pokud k dohodě vlastníků a občanských sdružení nedojde, máme ze strany vedení hlavního města příslib, že nedojde i nadále k žádným změnám územního plánu v této lokalitě a jakákoli zástavba nebude nadále možná.

CO MŮŽETE TEĎ HNED PRO TROJMEZÍ UDĚLAT?

Za jakoukoliv pomoc velice děkujeme!

Koalice občanských sdružení Trojmezí: Naším posláním je ochrana lokality Trojmezí, kde se nachází Přírodní park Hostivař - Záběhlice a Přírodní památka Meandry Botiče. Naší činností chceme přispět k zachování a rozvoji rekreační funkčnosti této lokality za podmínek respektování jejího přírodního charakteru.
Naše činnost je postavena na třech základních pilířích:  Právní ochrana Trojmezí jako veřejného prostoru z pohledu veřejného zájmu * Environmentální vzdělávání v přímé vazbě na Trojmezí  * Praktická ochrana přírody.

Reagovat na článek