Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Praha uvažuje o koupi Trojmezí, chce tu zachovat městský park

trojmezi4Magistrát prý hledá  peníze na výkup pozemků v Trojmezí. A co majitelé pozemků, chtějí je opravdu prodat? To zatím nevíme, stále čekáme, až primátor určí termín schůzky se zástupci Koalice o.s. Trojmezí…

 26.9.2011 / idnes

Praha se chce pokusit zachránit Trojmezí. Má zájem o to, aby přírodní památka rozprostírající se na pozemcích mezi městskými částmi Praha 10, 11 a 15 zůstala městským parkem. Chystá se proto dohodnout s majiteli těchto parcel, aby je s radnicí vyměnili za jiné, případně je prodali.

Město v současnosti nemá peníze na to, aby vykoupilo všechny parcely najednou. Podle pražské radní Aleksandry Udženije by na to byla potřeba asi miliarda korun. Magistrát chce však pozemky skupovat postupně. “Pokud začneme jednat s majiteli, tak bychom určitě byli schopní vyčlenit peníze z rozpočtu na příští rok,” řekla Udženija.
Jakou konkrétní částku by na obchod mohl magistrát v příštím roce uvolnit, však neuvedla. Zatím považuje takové odhady za předčasné. Záleží prý na výsledku jednání. K prvnímu setkání by mělo dojít už příští týden.
Trojmezí je v podstatě sad. Lidé z okolí ho využívají pro procházky, venčení psů nebo k projížďkám na kole. Část majitelů zde chtěla stavět bytové domy, proti tomu se však postavila veřejnost a následně i magistrát. V budoucnu by tu mohl být park se sportovišti a akvaparkem.

Zdroj: http://praha.idnes.cz/praha-uvazuje-o-koupi-trojmezi-chce-tu-zachovat-mestsky-park-pt0-/praha-zpravy.aspx?c=A110924_1657474_praha-zpravy_sfo

13 Responses k “Praha uvažuje o koupi Trojmezí, chce tu zachovat městský park”

 1. Renata Chmelová

  27. Zář, 2011

  Trojmezí není “v podstatě sad”, jak se píše v článku… to víme všichni, kdo tam žijeme. Koalice o. s. Trojmezí plánuje pozvat zástupce magistrátu do Trojmezí na procházku, aby měli představu o jaké území jde. Třeba se přidají i majitelé pozemků…

  Reagovat na tento komentář
 2. jana24

  27. Zář, 2011

  Sportoviště, akvapark = silnice, parkoviště, hospoda ……….konec přírody a všeho živého, které tam teď je.

  Reagovat na tento komentář
  • Věra Bosáková

   27. Zář, 2011

   Akvapark prosím ne.

   Reagovat na tento komentář
   • Renata Chmelová

    30. Zář, 2011

    Akvapark (spíše sportoviště s bazénem) je už rozjetý na okraji Trojmezí (podél ulice Mírového hnutí). Kdo je z Prahy 11, tak viděl bilboardy ODS, které ho slibují. Udělali se jen zemní práce a konec…. Teď snad došlo k redukci projektu (slíbeného občanům před volbami) a mělo by se začít budovat. Uvidíme….

    Reagovat na tento komentář
 3. Elwíra

  27. Zář, 2011

  Sportovních areálů ,akvaparků a hospod je všude snad už nějak moc ,to je z bláta do louže a zbytečně vyhozené peníze, zachovejte alespoň někde přírodu !!!

  Reagovat na tento komentář
 4. Renata

  28. Zář, 2011

  Co je to za kravinu ten akvapark.Vždyť u retenček na Chodově se vše vykácelo kvůli koupališti a ještě se tam ani nehráblo a v Čestlicích je akvapark.Kdo zase tuhle blbost vymyslel.Zase zničit přírodu a další zhovadilost,kterou všichni zaplatíme.To už snad není možný!!!!!!

  Reagovat na tento komentář
 5. Věra Bosáková

  28. Zář, 2011

  Miliarda je hodně, tolik nemám. Ale mohla bych na výkup pozemků určitou částkou přispět, bylo by to možné?

  Reagovat na tento komentář
  • Renata Chmelová

   30. Zář, 2011

   Společný výkup pozemků z pohledu veřejného zájmu zákon umožňuje. Ale zatím tuto variantu považujeme za předčasnou. I když máme již v šuplíku propočítáno, kolik by stál 1m2 / 1 občana, který s dalšími 15999 podepsal petici Za zelené Trojmezí.
   V New Yorku se tak vykupovaly pozemky pro Central park.

   Reagovat na tento komentář
 6. piederman

  10. Říj, 2011

  Reagovat na tento komentář
 7. ivan1979

  04. Led, 2012

  Dobrý den, váš web jsem našel celkem náhodou, ale díky za něj!
  Bydlím na Praze 10 a nedávno mě nadzvedla ze židle zpráva, že pražský magistrát chce pozemky v Trojmezí prodávat, i když Praha 10 je proti. Teď, když by spíš dávalo smysl je vykupovat? To je podle mě nehoráznost! Ví o tom Koalice Trojmezí, budete se snažit s tím něco udělat? Díky za informaci.
  Kdyžtak ta zpráva je zde: http://www.praha10.cz/novinky/articletype/articleview/articleid/1429.aspx
  Radek

  Reagovat na tento komentář
  • jchvatal

   04. Led, 2012

   Dnes jsme byli za pražským radním pro územní plán Hudečkem zjišťovat o co jde. On sám nevěděl, ale máme slíbené informace. Monitorujeme to, pokusíme se zjistit kdo to prosazuje a proč a zarazíme to….

   Reagovat na tento komentář
 8. Jitka

  31. Led, 2012

  Tak jsem si prošla slavné Trojmezí… skládky, zrezavělé cosi co dříve byly možná skleníky, jakási betonová plocha obehnaná plotem, pokácené stromy, party bezdomovců v různých příbytcích…
  Proč nemůže být někde jen uklizená bezpečná zelená plocha? Bez akvaparků a jiných nepotřebných atrakcí? Jen upravené cesty, volné trávníky, stromy….
  Proč tolik miliónů na zbudování parků (viz např. Malešický park)?
  Jestli se to povede zachránit, proč tu nemůže být klidný kousek přírody, který všichni potřebujeme?

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek