Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Zákaz vstupu! Trojmezí se lidem zcela uzavírá.

Titulek článku MF DNES nám přijde dost nadnesený. Koalice o. s. Trojmezí vítá, že konečně i majitelé pozemků v Trojmezí chtějí jednat s magistrátem o budoucím využití přírodního parku.  Z prohlášení pana Kubeše, který zastupuje vlastníky asi 1/3 z území Trojmezí vyplývá, že je i pro vybudování oddychových míst pro místní lidi na svých pozemcích. Jen s ním musí o tom magistrát jednat a to se i rok po volbách, kdy to primátor sliboval,  zatím nestalo! 

 bezdomovci-v-trojmeza

MF DNES / 26. 8. 2011 /Příloha: PRAHA str. B 4 / autor: Pavel Švec

Okolo Trojmezí mezi Prahou 10, 11 a 15 možná vznikne plot. Už nyní je část nepřístupná a majitelé pozemků tam nárazově posílají ochranku. Vadí jim bezdomovci, skládky a nezájem úřadů. Také chtějí, aby město řeklo, co chce s lokalitou dělat, případně, aby pozemky odkoupilo.

Nejprve tam koncem července poslal majitel části území, společnost Development Doupovská, ochranku. Nyní se k ní přidávají i menší majitelé půdy v Trojmezí. Vlastníci se spojili a své pozemky chtějí v horším případě i oplotit.
“Naše pozemky jsou používány lidmi z okolí jako nějaký divoký park. A co hůře, dlouhodobě se sem stahují různé pochybné existence typu bezdomovců a narkomanů, vznikají zde černé skládky a my jsme nuceni pod pohrůžkou pokuty nepořádek neustále uklízet,” stěžuje si na neutěšenou situaci majitel jedné z parcel Jaroslav Kubeš.
Spojil se ještě s několika dalšími vlastníky a k přístupovým cestám postavil tabule s nápisem Zákaz vstupu!. “Věřím, že cedule odradí od vstupu slušné lidi, kterých je snad většina, a že se následně ve spolupráci s policií podaří zabránit vstupu i neslušným, kteří nejsou ochotni respektovat soukromé vlastnictví,” vysvětluje Kubeš.

Je to o nás bez nás, zlobí se majitelé
Kubešova rodina vlastní v Trojmezí půdu již od roku 1907 a nechce ji teď zalít betonem či zastavět paneláky. Pozemky by i nadále využívali pro zemědělství, provozování zahradnictví a pěstování sadu.
Nebrání se však ani možnému vybudování cyklostezky či oddychových ploch pro místní lidi. Ovšem trvá na dodržování práv soukromého vlastnictví a naopak se vzpírají jakémusi plánování ve jménu hesla “o nás bez nás”.
“Nikdo s námi nemluví o vykoupení pozemků nebo jakékoliv spolupráci za účelem vytvoření parku. A připadám si jako v Absurdistánu, když nás policie urguje, abychom ze svého pozemku vyhodili bezdomovce a narkomany, aby ho pak mohli nerušeně užívat jiní cizí lidé,” dodává Kubeš.

ZDROJ: http://praha.idnes.cz/majitele-chteji-oplotit-trojmezi-vadi-jim-bezdomovci-i-liknavost-prahy-1nr-/praha-zpravy.aspx?c=A110826_1641247_praha-zpravy_ab

7 Responses k “Zákaz vstupu! Trojmezí se lidem zcela uzavírá.”

 1. Renata

  26. Srp, 2011

  No teda s tím plotem nevím zda to není proti zákonu.Je to přírodní park a za ty léta je tam plno živočichů a tím se jim zamezí volný pohyb.

  Reagovat na tento komentář
 2. Dagmar Borovičková

  27. Srp, 2011

  Dobrý den, lokalita by se měla nazývat čtyřmezí,protože na západě s ní sousedí Spořilov,tedy Praha 4. Pokud by se někomu podařilo z lokality vyhnat definitivně bezdomovce, b\lo by to báječné. Od rána do večera šmejdí kolem popelnic na spořilovském sídliští, z pítka si naberou vodu, v Penny nakoupí chlast a jdou “bydlet” do sadu. Kolikrát se z jejich ohnišť valí smradlavý dým, ale policii to zjevně nezajímá.

  Reagovat na tento komentář
 3. Dagmar Borovičková

  27. Srp, 2011

  Ještě pokračuji: v minulosti jsem tam velice ráda chodívala s pejskem na procházky, teď už jsem tam nějakých 10 let ani nevkročila, protože se bojím těch hnusných individuí a tak nový jezevčík už tato místa nepoznal. Jinak - raději plot a zákaz vstupu, než smradlaví bezdomovci.

  Reagovat na tento komentář
 4. Raoul

  01. Zář, 2011

  Behem vcerejska se na obou koncich cesty podel zahradnictvi (u Botice) objevila drevena zavora s ceduli Zakaz vstupu. Je to vubec legalni takhle uzavrit cestu??

  Reagovat na tento komentář
 5. miroslavgregor

  02. Zář, 2011

  Tak ty závory , to je síla.Byl jsem na procházce a uplně jsem dostal záchvat.

  Reagovat na tento komentář
 6. Lucresius

  05. Zář, 2011

  V článku je to napsáno výstižně…nikdo nejedná s majiteli…dokud tohle neproběhne, nebudu se divit pokud majitelé budou své pozemky chránit!

  Reagovat na tento komentář
 7. Jarda

  11. Zář, 2011

  Naprosto uznávám platná práva majitelů pozemků Trojmezí. Na jejich místě bych se snažil z těch pozemků vytěžit také maximum.

  Nicméně bránit vstupu na veřejnou účelovou komunikaci nemohou. Plot ano, ale bez těchto cest.

  Rád bych nějak majitelům a ostatním slušným lidem pomohl vyřešit tuto situaci.

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek