Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Sídliště pro 1200 lidí ‘ukousne’ část přírodního parku Trojmezí

Žijete v okolí Kulatého Chodovce? Pražský deník  shrnul současnou situaci ohledně plánované výstavby právě v jeho blízkosti. Pomožte nám a účastněte se i Vy územního řízení. Sledujte naše stránky, poradíme Vám jak se můžete zapojit a ovlivnit tak budoucnost Vašeho okolí…os-trojmeza

 

 

Pražský deník | 19.8.2011 | Titulní strana | autor: JAKUB KRUPKA

Praha - Západní cíp Trojmezí možná už brzy ovládne čilý stavební ruch. Na zelených plochách, přímo navazujících na sídliště Kulatý Chodovec, má vyrůst obytný komplex pro 1200 obyvatel.

Projekt dvanácti bytových domů, většinou sedmipodlažních, sice je v souladu s územním plánem hlavního města. Tím pádem není ani v rozporu s předvolebním slibem politiků, kteří horlivě ujišťovali, že v Trojmezí se stavět nebude.

Obytný soubor Blažimská, jak je nové sídliště pracovně nazýváno, je naplánován už delší dobu. Co je ovšem zvláštní? Nemusí být posuzován podle zákona o vlivu na životní prostředí. A to je majitelům okolních nemovitostí i ochráncům přírodního parku trnem v oku. Mimo jiné se totiž obávají toho, že příjezdová cesta se uvnitř sídliště rozšíří o několik metrů a uvolní přístup automobilům rovnou do středu Trojmezí. Mluvčí Koalice občanských sdružení Trojmezí Renata Chmelová upozorňuje, že se „automobilové nebezpečí“ podařilo jistou dohodou s investorem zažehnat.Zároveň ale nevylučuje, že v budoucnu by se silnicie mohly dostavět nad rámec dohody. To by zřejmě znamenalo lavinu žalob. Na zmíněný projekt už se jednou snesla. Byla ale neúspěšná.

„Podle našich závěrů zde byl neúměrně navýšen koeficient zastavěnosti,“ uvedla Chmelová. Jinými slovy – nejprve byla povolena nízká zástavba, která se za podivných okolností vyhoupla až do výšky současných sedmi pater. Obytný soubor Blažimská, který má vyplnit část západního cípu přírodního parku Trojmezí, se už posunul do fáze územního řízení o umístění stavby.

Veřejnost se může vyjádřit

Na začátku srpna o tom na úřední desce informoval úřad městské části Praha 11. Šestého září se pak mohou v ústním slyšení na radnici Prahy 11 vyjádřit majitelé okolních nemovitostí i veřejnost. Sousedé z ulice Klapákova, jež se má stát novou příjezdovou cestou o sídliště, jsou ale v tomto směru aktivní několik let.
Napadají především rozhodnutí pražského magistrátu, podle něhož nemusí projekt nového sídliště projít posouzením vlivů na životní prostředí. Kvůli této záležitosti vznikla dokonce stížnost, adresovaná příslušnému ministerstvu.
„Magistrátní obor ochrany prostředí nejprve na konci roku 2008 rozhodl, že projekt bude posuzován podle zákona o vlivu na životní prostředí. V polovině června 2010 pak naprosto nelogicky rozhodl opačně,“ uvádí trojice obyvatel z Klapákovy ulice ve stížnosti. Dále nabízí vysvětlení. „Investor se zřejmě obával převládajících negativních vlivů a magistrát mu vyšel vstříc,“ doplňují stěžovatelé.
„Nelze vyloučit významný vliv záměru na životní prostředí a obyvatelstvo,“ stojí v prvním závěru magistrátu z roku 2008. „Záměr nebude posuzován, ale je nezbytné dodržet opatření k prevenci nepříznivých vlivů,“ zní druhý, protimluvný závěr magistrátu z roku 2010.

Staveniště bez příjezdové cesty?

Podle předkladatelů stížnosti jde zejména o nebezpečí překročení hygienických limitů hluku, které výstavba vyvolá. Navíc prý hrozí narušení statiky domů v Klapákově ulici, jež se má stát příjezdovou cestou do sídliště.
„Dopravní řešení projektu je neuspokojivé. Obydlené domy v Klapákově ulici jsou postaveny ve svahu a sesouvají se. Případné zvýšení frekvence dopravy ze stavby by mohlo ještě zhoršit stávající poškození opěrné stěny,“ stojí mimo jiné v námitce, kterou dostali na stůl úředníci z ministerstva životního prostředí. Tuto tezi potvrzuje i statik Jan Hrubý, kterého si Praha 11 objednala k přezkoumání stavu opěrné zdi. „Proto se nyní budeme nejvíce angažovat právě ve věci staveništní dopravy. Záleží na tom, kudy povede. O to se podle mého názoru svede bitva,“ vysvětlila Renata Chmelová.
„Klapákovou ulicí z Prahy 11 jít nemůže. Praha 10 ze svého území příjezdovou cestu nepovolí a také Praha 15 bude proti vybudování dříve slibované provizorní cesty ze svého území,“ shrnula Chmelová.

 Celý článek: http://prazsky.denik.cz/zpravy_region/sidliste-pro–lidi-ukousne-cast20110819.html

10 Responses k “Sídliště pro 1200 lidí ‘ukousne’ část přírodního parku Trojmezí”

 1. jana24

  24. Srp, 2011

  Panebože, snad je zase nenapadne Spořilov !

  Reagovat na tento komentář
 2. marcibeta

  25. Srp, 2011

  Ten obrázek jsem kdysi viděla, ale, že se dlouho neukázal, tak jsem myslela, že je smetený ze stolu. .. Bohužel vidím, že je stále ve hře…
  Ale kde to má přesně stát? Snad ne ve vykácené části sadu? Za těmi dráty vysokého vedení, nebo že by přímo pod nimi??? Nejlépe, kdyby tam nestálo nic, jen park, udržovaná zeleň s cestami!!! Nebo v nejhorším případě ta varianta s nízkými domky, ale okolí domů přístupné pěší veřejnosti!
  Zbývá jen zburcovat širokou veřejnost a upozornit na podivnou praktiku magistrátu, ať voliči vědí koho příště nevolit atd!!!
  Držím palce, ať to vše dopadne, politikům nelze stále věřit, špatné zkušenosti jsou stále čerstvé..!

  Reagovat na tento komentář
  • Renata Chmelová

   26. Srp, 2011

   Dobrý den,
   článek dobře popisuje současnou situaci, ale je v něm jedna nepřesnost. Stavba nebude přímo v přírodním parku, ale na jeho hranici. Jedná se o louku, která je přímo pod Kulatým Chodovcem a na něj právě to sídliště bude navazovat.
   Podle územního plánu se tam může stavět, ale podle nás to má své limity,které nesmějí obrožovat místní obyvatele a přírodu. Proto také vstoupíme do územního řízení s našimi námitkami.

   Reagovat na tento komentář
 3. Jirka Holan

  25. Srp, 2011

  Dobrý den,
  tak mám zase pro příští dny zkaženou náladu.

  A bojím se dne, kdy přijedou pod okna bagry a 3 roky tady budou prý pracovat.

  Bydlíme na Kulatém Chodovci na této severní straně v prostředním domě a od oken v obýváku, ložnici a dětského pokoje má hrana jednoho z těch horních domů být pouhých 12 metrů dle projektové dokumentace…

  Je to vůbec přípustné? Pokud se rozhlédnu, žádny z paneláků ani našich BD okolo tak blízko není.

  Má smysl, se k tomu ještě tedy vyjádřit a bojovat za něco?

  Díky za radu

  Reagovat na tento komentář
  • Renata Chmelová

   26. Srp, 2011

   Dobrý den všem z KulatéhoChodovce,

   ANO smysl to určitě má! Teď právě probíhá územní řízení, kde se bude vše rozhodovat a vaše bytové družstvo se do něj zapojilo. Spojte se s jeho vedením jak můžete pomoci a přidejte k tomu i tuto vaši námitku.

   Reagovat na tento komentář
 4. František Balek

  26. Srp, 2011

  Myslím, že je to jen odraz situace celé republice.
  V Praze se za stejnou práci platí výrazně více než jinde a jsou tu pracovní příležitosti. (Podobná situace mezi muži a ženami se nazývá dikriminace žen.)
  Když se před lety obec Svatá Kateřina z recese hlásila, že se chtějí stát součástí Prahy, dostávali do rozpočtu cca 5 x méně na obyvatele.
  I když Praha plní další funkce než malá obec, ten poměr je evidentně špatný - v obcích není práce, přežívají tam jen důchodci a Praha má problémy se zastavěním zbytků zelených ploch a vymýšlí se tu mnohamiliardové projekty, které se dají vzniklou situací snadno zdůvodnit.
  Ceně projektů jsou úměrné korupční částky.
  Já sice nevím jaký by ten poměr měl být, ale konec konců, když řídím auto, také nevím jak mám natočená kola, ale když se blížím k příkopu, pohnu volantem doleva.
  Zdá se, že nemůžeme mít vše - nadprůměrné platy a pěkné životní prostředí.
  Jsem pro kompromis, který by evidentně drtivé většině uspořil mnoho nákladů, sil i nervů, poněvadž by směřoval společnost k harmonii.
  Extremální vývoj, který se tu děje bez ohledu na zájmy většiny nás přichází draho a odvádí nás od stavu trvale udržitelné existence. Pouze draze eliminujeme vlivy extrémních situací, které takto vznikají. Např. dosud pociťujeme důsledky komunistické kampaňě za zvýšení porodnosti v 80. letech.
  Nezbývá, než se bránit.
  Jsem z Mníšku pod Brdy a je to tu podobné.
  Chyba je také v zákonech. Výstavba satelitů zásadně život stávajících obyvatel včetně nároků na inženýrské sítě a přesto nevím, že by se někde zpracovávala studie vlivu na životní prostředí a “studie vlivu na obecní pokladnu”.
  Zdraví Vás
  František Balek

  Reagovat na tento komentář
 5. Věra Bosáková

  29. Srp, 2011

  Další výstavba by byla průšvih. On už ani Kulatý Chodovec tam stát neměl - nepřirozené vybíhá do krajiny…(nic proti jeho obyvatelům). Ale developerům nedá spát žádný volný prostor - potřebují stále vydělávat… Nahrává jim také to, že MČ se rády zelených ploch zbaví, ať už kvůli údržbě nebo kvůli bezdomovcům, na něž si lidé stěžují, a policie účinně nezasahuje… Děkuji všem, kdo se o tuto věc zasazují.

  Reagovat na tento komentář
 6. ondrej

  30. Srp, 2011

  Dobry. den. Pane Holane, kde se da nahlednout do projektove dokumentace? Zaroven jedna se o projekt CG? Predem dekuji. Ondrej

  Reagovat na tento komentář
 7. Jiri Holan

  13. Zář, 2011

  Dobrý den,
  ano, jedná se o projekt CG. Asi 26MB
  zde http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=PHA627

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek