Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Zastavení změny ÚP Trojmezí potvrdilo i zastupitelstvo HMP

zastupitelstvo3“Snažíte se vyrazit dveře, které vám již magistrát i městské části otevřely…,” řekl nám na včerejším zastupitelstvu radní pro územní rozvoj Nosek, jako reakci na naše vystoupení před hlasováním o celoměstsky významných změnách. Radní Nosek i starostové P10,11 a 15 konečně začali spolupracovat a shodli se na společné vizi zeleně v Trojmezí. MF Dnes trefně shrnuje naše dvouleté úsilí… 

Včera zastupitelstvo potvrdilo rozhodnutí radních HMP, že změna územního plánu v Trojmezí bude zastavena. Koalice o. s. Trojmezí před tímto hlasováním vystoupila s prohlášením:

Vítáme, že dnes dojde ke zrušení této změny, protože tak,  jak byla navržena, byla od počátku nesmyslná, což nakonec potvrdil i odbor ochrany prostředí. Je podstatné, aby toto významné chráněné území, kde je přírodní park a přírodní památka bylo nadále přístupné lidem a aby byla zajištěna jeho ochrana.”

“Chceme se nadále podílet na rozvoji tohoto chráněného území, a proto bychom byli velice rádi, kdyby nová politická reprezentace města i městských částí se rozhodla spolupracovat s našimi občanskými sdruženími. Jsme připraveni poskytnout naše zkušenosti, odborné zázemí a zpracované studie. ”

Na naše vystoupení reagovali všichni starostové městských částí: Richter, Mlejnský a Klega, kteří potvrdili, že budou prosazovat zeleň v Trojmezí a ocenili započatou spolupráci s radním Noskem.

 celý text vystoupení Koalice Trojmezí naleznete zde: 2011_03_vystoupeni-na-zastupitelstvu-hmp

Mladá fronta DNES | 1.4.2011 | rubrika: Praha | strana: 3 | autor: (švc)

Trojmezí je zachráněno. Stavět se tam nebude

Na dosud zeleném území Trojmezí se stavět nebude. Včera o tom na návrh radních rozhodlo pražské zastupitelstvo. Řídilo se tak už loňským zamítavým stanoviskem městského odboru životního prostředí.
Odpůrci zástavby, která zde měla stát, a ochránci přírody se zaradují. Prozatím tak končí několik let trvající spor mezi developery a místními, na jejichž stranu se přidaly i radnice Prahy 10, 15 a 11.

Zatím není mnoho situací, kdy se občané vzepřou velkým firmám nebo úřadu a jsou ve svém snažení nakonec úspěšní. Ovšem to není případ Trojmezí. Odpůrci si založili občanské sdružení a uspořádali petici, kterou podepsalo zhruba šestnáct tisíc lidí. Dostali do ruky zbraň, na kterou politici slyšeli a vzali požadavky občanů za své.

Nyní se naopak zdá, že současná zeleň tu nejen zůstane, ale bude se o ni i pečovat. Alespoň to vyplývá ze slov starostů dotčených radnic, kteří zde chtějí park.
Jistý problém je v tom, že zdejší parcely patří většinou soukromníkům, kteří by se mohli proti plánům starostů postavit. „Proto by měl magistrát jednat s vlastníky, aby své pozemky případně městu prodali,” nastínil řešení starosta Prahy 10 Milan Richter. Především by území mělo být podle něho přístupné lidem.

Zdroj informací: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=077&r=mfpraha&idc=1559476

9 Responses k “Zastavení změny ÚP Trojmezí potvrdilo i zastupitelstvo HMP”

 1. Luboš

  01. Dub, 2011

  Gratuluji za vytrvalou práci !!!

  Reagovat na tento komentář
 2. Petr

  01. Dub, 2011

  Velke diky za vytrvalou praci! Timto to ale opravdu nekonci, je treba tepat dale a neprestavat v usili. Ukazuje se ale, ze kdo tluce, tomu bude otevreno a ze to nese sve ovoce. Jak pozitivni.

  Reagovat na tento komentář
  • Renata Chmelová

   01. Dub, 2011

   Dokázali jsme si, že má cenu bojovat! A tuto zkušenost chceme předávat dále. Proto vyzýváme všechny, kdo to chtějí zkusit.: “Obraťte se na nás! Rádi s vámi budeme sdílet naše zkušenosti.” A zároveň se těšíme, že nás podpoříte v naší další činnosti. Třeba příspěvkem na veřejnou sbírku Zelené Trojmezí nebo koupí originálního trička, které pro vás chystáme či připojením se k desítkám dobrovolníků, kteří nám pomáhají. Díky a těšíme se na vás při úklidové akci Trojmezí v sobotu 16.4., o které ještě pošleme pozvánku.

   Reagovat na tento komentář
 3. levelynatqw7130w

  01. Dub, 2011

  Díky všem, kdo se tak snažili! Díky! Kéž to tak dopadne!
  Ale pozor! To určitě není konec!
  I kdyby město ty pozemky vykoupilo a řeklo, že tu chce zeleň pro všechny, dejte pozor, co se myslí tou zelení!
  To může být tak zvaná “revitalizace” - a to je dost velký průšvih, to jsou totiž taky stavby(!!!) betonových bazénmků, vodotrysků, veřejné osvětlení cest, krytých kurtů jako u Hamerského rybníčku (samozřejmě sem tam draze koupený stromek a natažený travní koberec(…
  Tím by se tam přivedly inženýrské sítě, vodovodní a elektrická síť, a za čas by se tam mohlo zase klidně stavět!
  Mimochodem, nevíte někdo, co je Ďolíček, o němž mluvil starosta Richter?
  Mnoho lidí v Záběhlicích taky např. neví, co se míní názvem Trojmezí, proto jsou lhostejní!

  Reagovat na tento komentář
 4. Renata

  01. Dub, 2011

  Moc gratuluji.Takhle by se mělo postupovat všude a hlavně lidi nesmí tvrdit-stejně to nemá cenu.Má a nebo alespoň zkusit

  Reagovat na tento komentář
 5. Iva

  01. Dub, 2011

  Skvele, radostne a nadejne:-)) Je mozne, ze se dockame i velmi jednoducheho prechodu pres Botic - spojeni strany od Parku Hostivar s casti sadu a Toulcova Dvoru ??
  DEKUJEME

  Reagovat na tento komentář
 6. dariel

  01. Dub, 2011

  Uzasne! Gratuluju a dekuju za vasi mnohaletou praci!! :)

  Reagovat na tento komentář
 7. danielmra

  02. Dub, 2011

  Nápodobně gratuluji a držím pěsti v dalším úsilí o zelené a kultivované Trojmezí.

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek