Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_Page::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1199 Strict Standards: Declaration of Walker_PageDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1244 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_lvl() should be compatible with Walker::start_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_lvl() should be compatible with Walker::end_lvl(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_Category::end_el() should be compatible with Walker::end_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1391 Strict Standards: Declaration of Walker_CategoryDropdown::start_el() should be compatible with Walker::start_el(&$output) in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/classes.php on line 1442 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class wpdb in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/wp-db.php on line 316 Strict Standards: Redefining already defined constructor for class WP_Object_Cache in /DISK2/WWW/trojmezi.info/www/wp-includes/cache.php on line 431 Trojmezí

Praha 10: Udělejme z Trojmezí park

Rada MČ Praha 10 vydala tiskovou zprávu, že podporuje zřízení veřejně přístupného parku v Trojmezí a dala mandát starostovi Richterovi, aby prosazoval tento záměr na magistrátu, který by mohl zahájit jednání s vlastníky pozemků o jejich výkupu. MF Dnes zjišťovala názory na toto prohlášení..dscf0055.

Mladá fronta DNES - Praha / Regionální mutace / 30.března. 2011 / autor: Kateřina Adamcová

Z Trojmezí by se mohl stát veřejně přístupný park. Přesně tak o něm uvažuje městská část Prahy 10, v jejíž části se kus jeho zelené plochy nachází.

„Naší snahou je zachování co nejvíce přírody pro veřejnost,“ vysvětluje tiskový mluvčí Prahy 10 Jan Charvát. Pomoct by městské části měl magistrát, od kterého si desítka slibuje odkoupení soukromých pozemků v Trojmezí. „Chceme zabránit ,salámování‘ místa. Dnes tomu tak třeba není, ale za pár let to už nemusí být pravda a jednotlivé parcely by mohly být oplocené,“ přiznává Charvát.
Dodává však, že se zatím jedná o pouhou myšlenku a k jejímu uskutečnění hodně chybí.
Jeho slova potvrzuje i náměstek pro oblast územního rozvoje Prahy Josef Nosek. „Myšlenka je to hezká, ale o její realizaci rozhodne až čas,“ říká Nosek. Podle něj by Trojmezí mělo zůstat místem pro relaxaci a trávení volného času. Ke způsobu odkupu však nemůže říct bližší informace. „Je to velké území, u kterého není taková koupě jednoduchá,“ připomíná Nosek.

Lokalita Trojmezí je totiž „pod dohledem“ Koalice občanských sdružení Trojmezí, která zastupuje 16 tisíc Pražanů. Ta v myšlence vytvoření parku nevidí žádný problém, kritičtěji se už však dívá na její uskutečnění. „Je potřeba si uvědomit, že Trojmezí je chráněná oblast s přírodním parkem a přírodní památkou, která má svá specifika oproti běžnému městskému parku,“ upozorňuje tisková mluvčí koalice Renata Chmelová. Další úskalí vidí v cenách, za jaké by se pozemky případně vykupovaly. „Je potřeba, aby magistrát nastavil jednotnou výkupní cenu pozemků odpovídající platnému územnímu plánu,“ navrhuje Chmelová.

Zdroje informací:
Celý text tiskové zprávy Prahy 10: http://www.praha10.cz/novinky/articletype/articleview/articleid/1130.aspx
Článek Mladá fronta DNES - Praha: http://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=075&r=mfpraha&idc=1558094

 

8 Responses k “Praha 10: Udělejme z Trojmezí park”

 1. jana24

  30. Bře, 2011

  Zdravím, myšlenka na založení parku mě moc neláká. Trojmezí je kus volné přírody, kde žije zvěř, protože tam má přirozené prostředí a možnost úkrytu. Vybudování parku s sebou přinese upravy, potom začne lidem chybět doprava do místa, parkoviště, občerstvení atd atd, čímž se zničí ta příroda, za kterou jsme bojovali.

  Reagovat na tento komentář
 2. Ota Podivín

  30. Bře, 2011

  Naprosto souhlasím. Pak stačí, že postaví větší stavbu, pro občerstvení a k tomu vybudujou parkoviště a je konec.
  Je to jako nad metrem v Roztylech na kraji parku. je tam restaurace a auta klidně parkují za zákazovou značkou. Nikomu to nevadí, děti, chodci a cyklisti se vyhnou.

  Reagovat na tento komentář
 3. ohani

  31. Bře, 2011

  Z velké části vypadá trojmezí jako kus Šumavy. Park zůstane parkem vč. jeho pravidelné údržby, která bude něco (dost) stát. Tendence získávat na to peníze přinese další aktivity a tudíž i komerční zájem.

  Reagovat na tento komentář
 4. Renata

  31. Bře, 2011

  Zachovejme přírodní park pro zbatek volně žijících živočichů.Příměstských parků máme dost.Souhlasím s ostatními články.

  Reagovat na tento komentář
 5. Jirka

  31. Bře, 2011

  Souhlasím s výše uvedenými názory.

  Reagovat na tento komentář
 6. Jirka Holan

  31. Bře, 2011

  Osobně moc nevěřím ve výkup pozemků. Najít vůli u všech vlastníků nebude jednoduché. Park také nebude zadarmo. Podívejte, jak dlouho se táhne bazén.
  Ovšem stávající stav s betonovými zbytky a trčícími pruty po minulé výstavbě také není úplně ideální. Nemluvě o bezdomovcích, kteří pálí nonstop pneumatiky a zamořují okolní čerstvý vzduch…
  .
  Jinak jsme se nedávno dopočítali 13 srnek pod Kulatým Chodovcem.
  http://www.o-video.cz/DSC07095.jpg
  Přeji všem pěkný den.

  Reagovat na tento komentář
  • Renata Chmelová

   01. Dub, 2011

   Dobrý den Jirko, Koalice o. s. Trojmezí se setkala s několika významnými vlastníky pozemků v Trojmezí a zas tak skeptičtí nejsme :-) Nebude to jednoduché, ale většina se z nich jasně vyjádřila, co by chtěla a my to vidíme slučitelné s veřejným zájmem i s vizí současné politické reprezentace městských částí i magistrátu. Zbývá to jen uchopit a jednat dál…A my to nevzdáváme!

   Reagovat na tento komentář
 7. Renata Chmelová

  01. Dub, 2011

  Díky všem za názory o budoucnosti Trojmezí! Nejsme nijak skeptiští k tomu, že bychom nemohli výrazně ovlivnit, jak bude Trojmezí v budoucnu vypadat! Starostové městských částí i radní magistrátu vč. primátora nás berou za partnery k jednání. Chceme pro svůj další jednací mandát uspořádat průzkum mezi Pražany žijícími v okolí Trojmezí, co by si přáli. Už jsme připravili naši představu: http://trojmezi.info/2010/09/16/naplanujte-si-trojmezi-sami/
  Napište nám co byste si představovali.

  Reagovat na tento komentář

Reagovat na článek