Pražané uklízeli své Trojmezí

Vydali jsme Tiskovou zprávu:

——————————————–

Pražanům není lhostejné jak vypadá jejich okolí a něco proto i sami udělají, přesvědčila se o tom Koalice občanských sdružení Trojmezí, která uspořádala úklidovou akci území zvaného Trojmezí. Uklízet přišlo více než 150 Pražanů z přilehlých sídlišť Prahy 10, 11, 15, 4 i ze vzdálenějšího okolí, kteří se chodí pravidelně do Trojmezí rekreovat.

 

„Akce se setkala s velkým úspěchem, během necelých 3 hodin byly naplněny dva velkoobjemové kontejnery a lidé by pracovali dále, kdy bylo kam odpad dávat“, řekla tisková mluvčí Koalice občanských sdružení Trojmezí Renata Chmelová. „Nešlo jen o sbírání papírků a pet lahví, ale převážně se tvrdě pracovalo na likvidaci černých skládek a instalovaly se na naše náklady cedule o zákazu skládek“ dodala Renata Chmelová.

 

Trojmezí je teď viditelně čistější, shodli se všichni účastníci úklidové akce, kteří se sešli večer při táboráku. Diskutovalo se zde o osudu Trojmezí  (hlavně Přírodního parku a Přírodní památky Meandry Botiče), o zvyšujícím se tlaku developerů na zástavbu poslední zeleně ve městě, kterým Magistrát vychází vstříc. A to vše i v souvislosti, že za poslední měsíc byla vykácena 1/3 dendrologicky nejvýznamnější části Trojmezí - Sad zahradnické Mládeže, místně zvaný Třešňovka. Jak vše dopadne? Zeleň nebo zástavba?

 

 

foto z úklidové akce:

http://milosrak.rajce.idnes.cz/Trojmezi_Praha_Uklid_sadu

 

foto Trojmezí:

http://milosrak.rajce.idnes.cz/Trojmezi_Praha/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reagovat na článek